Hliněné omítky a hliněné desky Lemix

O co se jedná?

Jde o to zpříjemnit si pobyt ve svém bytě/domě - zvýšit kvalitu bydlení. Instalací hliněných desek dostanate do interiéru velké množství hliněného materiálu, který bude působit tepelně akumulačně, zvukově izolačně a vlhkostně regulačně. Hliněné desky se namontují na dřevěný rošt a na ně se pak zhotoví finální hliněná štuková omítka. Mezi rošt se může a nemusí vložit zvuková/tepelná izolace. Finální vzhled bude v takové barvě, jakou si vyberete.

Ukázka dekorativních omítek:

Kateřina Šmardová, Mária Janštová

Chcete vidět, jak mohou vypadat hliněné omítky ? Zajděte se na ně podívat do restaurace Slunečnice v Plzni - Jungmannova 4.

Jak to proběhne?

Sjednáte si se mnou nezávaznou schůzku, na které Vám ukážu vzorky finálních hliněných omítek. Domluvíme se, jaké plochy se budou provádět - změřím je a udělám prováděcí výkres. Zakázku zpracuji, dám Vám cenovou nabídku, domluvíme si termín provedení  a pak podepíšete objednávku. Ve smluvený termín přijedu s dodávkou a s materiálem naloženým na vozíku na vhodné místo k Vašemu domu. Pokud budeme dělat například jednu zeď v místnosti, nezabereme při montáži v interiéru moc místa a naprášíme minimálně. Od zdi nám budou stačit dva metry prostoru a všude na podlahy kudy budeme chodit dáme plachty.

Kolik to bude stát?

Cena se liší podle rozměru stěny, počtu dveří/oken, počtu zásuvek, volby použití zvukové izolace, druhu finální hliněné štukové omítky a lokace vašeho domu/bytu. Začínáme na 3 950 Kč/m2 s DPH na klíč.

Kde se to vyrábí a má to nějaký certifikát?

Hliněné desky Lemix vyrábí od roku 2014 německá společnost Hart Keramik AG sídlící ve Waldsassenu - 10 km od Chebu . Společnost Ciko s.r.o. - komínové systémy má obchodní zastoupení pro jejich prodej v ČR.

Hliněné desky mají mezinárodní osvědčení o jakosti: Natureplus No. 1006-1711-148-1. Hliněné stavební materiály jsou ve třídě A1 - nehořlavé. Hliněná deska na dřěvěném roštu s vloženou izolací splňuje z hlediska požární odolnosti zařazení do třídy El145 až El120.

Všechny hliněné omítky Picas jsou vyrobeny pouze z produktů, které se nachází v přírodě.Odkazy na stránky:

  • Komplexní informační stránky dovozce hliněných desek Lemix - Ciko s.r.o.:

www.hlinene-desky.cz

  • Komplexní informační stránky výrobce hliněných desek Lemix - Hart Karamik AG:

www.lemix.eu

  • Zajímavá inspirace z různých realizací hliněných omítek - Picas Bio Galerie:

www.picas.cz/hlina


Ke stažení:

  • Prospekt:
  • Ceník:
  • Montážní návod:
  • Leták - Ondřej Štekl - Lemix: